skip to Main Content

Exam projects 2020

Daniel Aguirre Montoya

Master Film

Maja Rödström

Kandidat Design

Eric Sundevåg

Kandidat Fotografi

Emmeli Rolleberg

Master Keramikkonst

Beate Persdotter Løken

Master Fri konst

Emely Hansson Cuadros

Kandidat Fri konst

Tuva Björk

Master Film

Alice Kettle

Master Möbeldesign

Linnea Dalstrand

Kandidat Textil-Kropp-Rum

Paulina Samuelsson

Kandidat Design

Oskar Gustafsson

Kandidat Möbeldesign

Natacha April Souyris

Master Film

Åke Sjöberg

Master Fri konst

Milma Loeskow

Kandidat Design

Victor Jakobsson

Kandidat Keramikkonst

Tove Starfelt

Kandidat Textil-Kropp-Rum

Stefano Conti

Master Fotografi

Marie Herzog

Master Design

Oskar Summerton

Master Smyckekonst

Angelica Strandberg

Kandidat Textilkonst

Silje Fridvall Niklasson

Kandidat Design

Emmi Eriksson

Kandidat Design

Cheng Peng

Master Smyckekonst

Victor Mingovits

Master Design

Lars Dyrendom

Master Fotografi

Andres Mutis

Master Möbeldesign

Elton Wååg

Kandidat Fotografi

Maria Helena Norén

Kandidat Design

Maja Östebro

Kandidat Smyckekonst

Fredrika Holmberg

Kandidat Textil-Kropp-Rum

David Bramham

Master Keramikkonst

Johannes Postlmayr

Kandidat Metallgestaltning

Frida Braide

Kandidat Fotografi

Alexander Stevenson

Master Fri konst

Monika Balu

Master Fotografi

Staffan Jonsson

Master Smyckekonst

Matilde Søes Rasmussen

Kandidat Fotografi

Sanna Alevång

Ämneslärare Bild

Lisa Sterner

Kandidat Fotografi

Marie Flarup Kristensen

Kandidat Fotografi

Linus Brodén

Master Textil-Kropp-Rum

Lorena Toro Meneses

Master Litterär gestaltning

Mathilda Frykberg

Kandidat Fotografi

Robin Julia Hedman

Kandidat Design

Louise Johansson

Kandidat Design

Ruth Gilmour

Master Smyckekonst

Adam Haugbak

Kandidat Fri konst

Vera Asptjärn

Kandidat Textilkonst

Emilia Elfvik

Master Textil-Kropp-Rum

Irma Schlaucher Stahl

Kandidat Design

Erik Torstensson

Kandidat Textilkonst

Jo Öqvist

Kandidat Keramikkonst

Clara Fina Frisk

Kandidat Textilkonst

Josefin Karlsson

Kandidat Design

Alva Noreen

Kandidat Textil-Kropp-Rum

Linnéa Holmberg

Kandidat Design

José Bener

Master Child Culture Design

Hanna Antonsson

Kandidat Fotografi

Erik Åstrand

Kandidat Design

Yun-Chih, Chen

Master Möbeldesign

Nora Söder

Kandidat Textilkonst

Joel Stennabb Caesar

Kandidat Möbeldesign

Josef Kovac

Master Fotografi

Emilie Söderlund

Kandidat Design

Helena Pernow

Master Textil-Kropp-Rum

Moe Omari

Master Metallgestaltning

Nihan Aycan

Master Smyckekonst

Jonatan Hedetoft

Kandidat Möbeldesign

Helene Rydén

Ämneslärare Bild

Daniel Freyne

Kandidat Metallgestaltning

Lotta Snijder

Kandidat Smyckekonst

Sive Hamilton Helle

Master Film

Gloria López Cleries

Master Fri konst

Isak Mozard

Master Film

Erik Olsson

Kandidat Design

Erika Berg

Kandidat Film

Herman Ocklund

Kandidat Design

Camilla Johansson Bäcklund

Master Fri konst

Sophie Forsgren

Kandidat Fotografi

Magdalena Svensson

Master Keramikkonst

Johanna Gustafsson

Kandidat Metallgestaltning

Jennifer Caneva

Kandidat Textil-Kropp-Rum

Victor Nilsson

Kandidat Design

Felicia Iversen

Kandidat Design

Lauren Spencer

Master Fotografi

Arttu Halkosaari

Kandidat Metallgestaltning

Reyhaneh Mirjahani

Master Fri konst

Lili Horváth

Master Möbeldesign

Matilda Wikingson

Kandidat Film

Angela Melito

Master Keramikkonst

Oskar Kardemark

Master Fotografi

Cecilie Penney

Kandidat Fotografi

Lea Wilhelm

Kandidat Design

Lina Loca Gustafsson

Kandidat Textilkonst

Anna Roth

Kandidat Möbeldesign

Erik Funck

Kandidat Fri konst

Sara Hellåker

Kandidat Textilkonst

Carina Fogde

Kandidat Metallgestaltning

Silvia Corti

Kandidat Metallgestaltning

Björn Eriksson

Master Design

Therese Bakkevol

Master Litterär gestaltning

Jenny Johansson

Kandidat Fotografi

Charlotta Hammar

Master Fotografi Okategoriserad

Oscar Häggström

Kandidat Fri konst

Oscar Malmberg

Kandidat Möbeldesign

AlmaQlara Markbo

Kandidat Möbeldesign

Sebastian Johansson Micci

Kandidat Film

Maja Nederman

Kandidat Textil-Kropp-Rum

Rebecca Larsson

Master Design

Kim Karlsson

Kandidat Design

Matti Bergh

Kandidat Design

Cajsa Berndtsdotter Ahlén

Kandidat Design

Malin Ahlin

Ämneslärare Bild

Antonia Haglund

Kandidat Keramikkonst

Emma Sandström

Master Fotografi

Naemi Gustavsson

Kandidat Keramikkonst

Andreas Sandberg

Kandidat Fri konst

Xinyi You

Master Child Culture Design

Maja Daniels

Master Film

Frida Åström

Master Textilkonst

Beata Rydén

Kandidat Fotografi

Lotta-Li Alftberg

Kandidat Design

Elin Samuelsson

Kandidat Textil-Kropp-Rum

Matilda Nordin

Kandidat Design

Caitlin E. Littlewood

Master Fotografi

Badou Jobe

Kandidat Fri konst

Johanna Oskarsson

Master Fri konst

Alexandra Papademetriou

Master Fri konst

Inez Edström Thoresson

Kandidat Fri konst

Kolbrún Inga Söring

Master Fri konst

Malinn Daengtakote Petersén

Master Textilkonst

Alexander Gustaf-Thompson

Kandidat Fotografi

Ivona Pelajic

Master Child Culture Design

Danielle Goulé

Master Keramikkonst

Kasra Seyed Alikhani

Master Fri konst

Julia Tienvieri

Kandidat Design

Hanna Silverblad

Kandidat Design

Berivan Erdogan

Master Film

Petronella Åslund

Kandidat Fotografi

Ese Ejodame

Kandidat Film