skip to Main Content

Exam projects 2020

David Bramham

Master Keramikkonst

Gloria López Cleries

Master Fri konst

Irma Schlaucher Stahl

Kandidat Design

Mireia Rocher

Kandidat Fri konst

Johanna Gustafsson

Kandidat Metallgestaltning

Lea Wilhelm

Kandidat Design

Matti Bergh

Kandidat Design

Naemi Gustavsson

Kandidat Keramikkonst

Lorena Toro Meneses

Master Litterär gestaltning

Staffan Jonsson

Master Smyckekonst

Marie Flarup Kristensen

Kandidat Fotografi

Elin Samuelsson

Kandidat Textil-Kropp-Rum

Helena Pernow

Master Textil-Kropp-Rum

Berivan Erdogan

Master Film

Tove Starfelt

Kandidat Textil-Kropp-Rum

Alexander Gustaf-Thompson

Kandidat Fotografi

Oskar Summerton

Master Smyckekonst

Jonatan Hedetoft

Kandidat Möbeldesign

Maja Östebro

Kandidat Smyckekonst

Emmi Eriksson

Kandidat Design

Reyhaneh Mirjahani

Master Fri konst

Björn Eriksson

Master Design

Silvia Corti

Kandidat Metallgestaltning

Carina Fogde

Kandidat Metallgestaltning

Adam Haugbak

Kandidat Fri konst

Elton Wååg

Kandidat Fotografi

Matilda Nordin

Kandidat Design

Andreas Sandberg

Kandidat Fri konst

Johannes Postlmayr

Kandidat Metallgestaltning

Lauren Spencer

Master Fotografi

Mathilda Frykberg

Kandidat Fotografi

Beata Rydén

Kandidat Fotografi

Xinyi You

Master Child Culture Design

Cecilie Penney

Kandidat Fotografi

Matilda Wikingson

Kandidat Film

Oskar Gustafsson

Kandidat Möbeldesign

Oskar Kardemark

Master Fotografi

Linnéa Holmberg

Kandidat Design

Erik Torstensson

Kandidat Textilkonst

Eric Sundevåg

Kandidat Fotografi

Johanna Oskarsson

Master Fri konst

Daniel Freyne

Kandidat Metallgestaltning

Hanna Antonsson

Kandidat Fotografi

Therese Bakkevol

Master Litterär gestaltning

Felicia Iversen

Kandidat Design

Malinn Daengtakote Petersén

Master Textilkonst

Erik Åstrand

Kandidat Design

Emma Sandström

Master Fotografi

Lotta Snijder

Kandidat Smyckekonst

Maja Rödström

Kandidat Design

Daniel Aguirre Montoya

Master Film

Danielle Goulé

Master Keramikkonst

Ese Ejodame

Kandidat Film

Maja Daniels

Master Film

Sebastian Johansson Micci

Kandidat Film

Joel Stennabb Caesar

Kandidat Möbeldesign

Julia Tienvieri

Kandidat Design

Nihan Aycan

Master Smyckekonst

Isak Mozard

Master Film

Angelica Strandberg

Kandidat Textilkonst

Badou Jobe

Kandidat Fri konst

Tuva Björk

Master Film

Cajsa Berndtsdotter Ahlén

Kandidat Design

Hanna Silverblad

Kandidat Design

Rebecca Larsson

Master Design

Alice Kettle

Master Möbeldesign

Linnea Dalstrand

Kandidat Textil-Kropp-Rum

Yun-Chih, Chen

Master Möbeldesign

Oscar Häggström

Kandidat Fri konst

Linus Brodén

Master Textil-Kropp-Rum

Josef Kovac

Master Fotografi

Inez Edström Thoresson

Kandidat Fri konst

Victor Mingovits

Master Design

Jennifer Caneva

Kandidat Textil-Kropp-Rum

Charlotta Hammar

Master Fotografi Okategoriserad

Kolbrún Inga Söring

Master Fri konst

Camilla Johansson Bäcklund

Master Fri konst

Lili Horváth

Master Möbeldesign

Stefano Conti

Master Fotografi

Victor Jakobsson

Kandidat Keramikkonst

Monika Balu

Master Fotografi

Robin Julia Hedman

Kandidat Design

Alva Noreen

Kandidat Textil-Kropp-Rum

AlmaQlara Markbo

Kandidat Möbeldesign

Paulina Samuelsson

Kandidat Design

Caitlin E. Littlewood

Master Fotografi

Emely Hansson Cuadros

Kandidat Fri konst

Magdalena Svensson

Master Keramikkonst

Natacha April Souyris

Master Film

Maria Helena Norén

Kandidat Design

Matilde Søes Rasmussen

Kandidat Fotografi

Nora Söder

Kandidat Textilkonst

Marie Herzog

Master Design

Erik Olsson

Kandidat Design

Sara Hellåker

Kandidat Textilkonst

Herman Ocklund

Kandidat Design

Sanna Alevång

Ämneslärare Bild

Ivona Pelajic

Master Child Culture Design

Andres Mutis

Master Möbeldesign

Ruth Gilmour

Master Smyckekonst

Åke Sjöberg

Master Fri konst

Anna Roth

Kandidat Möbeldesign

Alexandra Papademetriou

Master Fri konst

Louise Johansson

Kandidat Design

Sive Hamilton Helle

Master Film

Fredrika Holmberg

Kandidat Textil-Kropp-Rum

Lotta-Li Alftberg

Kandidat Design

Lisa Sterner

Kandidat Fotografi

Jo Öqvist

Kandidat Keramikkonst

Erika Berg

Kandidat Film

Emilie Söderlund

Kandidat Design

José Bener

Master Child Culture Design

Lina Loca Gustafsson

Kandidat Textilkonst

Alexander Stevenson

Master Fri konst

Kim Karlsson

Kandidat Design

Frida Braide

Kandidat Fotografi

Cheng Peng

Master Smyckekonst

Oscar Malmberg

Kandidat Möbeldesign

Lars Dyrendom

Master Fotografi

Malin Ahlin

Ämneslärare Bild

Helene Rydén

Ämneslärare Bild

Kasra Seyed Alikhani

Master Fri konst

Arttu Halkosaari

Kandidat Metallgestaltning

Erik Funck

Kandidat Fri konst

Antonia Haglund

Kandidat Keramikkonst

Emmeli Rolleberg

Master Keramikkonst

Clara Fina Frisk

Kandidat Textilkonst

Emilia Elfvik

Master Textil-Kropp-Rum

Josefin Karlsson

Kandidat Design

Victor Nilsson

Kandidat Design

Jenny Johansson

Kandidat Fotografi

Beate Persdotter Løken

Master Fri konst

Silje Fridvall Niklasson

Kandidat Design

Milma Loeskow

Kandidat Design

Vera Asptjärn

Kandidat Textilkonst

Angela Melito

Master Keramikkonst

Sophie Forsgren

Kandidat Fotografi

Moe Omari

Master Metallgestaltning

Maja Nederman

Kandidat Textil-Kropp-Rum

Petronella Åslund

Kandidat Fotografi

Frida Åström

Master Textilkonst